katelolsztyn1@vp.pl

Napisz wiadomość

89 526 65 40

Szybki kontakt

Moje konto

ZWROTY

 Klient może zwrócić zakupiony towar do 14 dni od momentu realizacji dostawy.

W tym celu powinien odesłać nam formularz zwrotu(formularz dostępny poniżej) na adres: sklep@katel.olsztyn.pl oraz odesłać zakupiony produkt na adres : ul. Pstrowskiego 15/1, 10-601 Olsztyn, nr telefonu: 89-526-65-40, koszt przesyłki po stronie Klienta).

Zwrot może być dokonany osobiście w Hurtowni „Katel”, mieszczącej się na ul. Pstrowskiego 15/1, 10-601 Olsztyn

Aby zwrot był skuteczny, informacja o odstąpieniu od umowy sprzedaży musi dotrzeć do sklepu do 14 dni od momentu realizacji pierwotnego zamówienia, a fizyczne dostarczenie produktu do 14 dni od zgłoszenia zwrotu Sprzedawcy.

Po otrzymaniu produktu Sprzedawca zweryfikuje jego stan i zatwierdzi zwrot kosztów zakupu produktu oraz jego dostawy o czym poinformuje Klienta w osobnej wiadomości.

Sprzedawca może odmówić przyjęcia zwrotu, jeżeli zwracany towar będzie zniszczony lub gdy będzie posiadał ślady użytkowania.

Formularz zwrotu można znaleźć poniżej i pobrać. Jeśli klient nie ma możliwości wydrukowania formularza, może wypisać go ręcznie i dołączyć do zwracanego zamówienia, zawierając w nim wszystkie wymienione w formularzu zwrotu informacje.

Odstąpienie od umowy

a) Sklep internetowy Katel.olsztyn.pl akceptuje odstąpienie od umowy sprzedaży zakupionych towarów wg. obowiązującego aktualnie prawa.

b) Klient będący Konsumentem, który zawarł Umowę sprzedaży, może w terminie 14 dni od otrzymania towaru odstąpić od niej bez podawania jakiejkolwiek przyczyny.

c) Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia, w którym weszli Państwo w posiadanie ostatniej z rzeczy lub w którym osoba trzecia lub inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa weszła w posiadanie ostatniej z rzeczy.

d) Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, muszą Państwo poinformować nas o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (na przykład pismo wysłane pocztą lub pocztą elektroniczną). W tym celu konieczne będzie podanie nazwiska, pełnego adresu pocztowego oraz, o ile są dostępne, Państwa numeru telefonu i adresu poczty elektronicznej.

Wypełniony formularz lub oświadczenie woli innego typu należy odesłać na adres poczty elektronicznej sklep@katel.olsztyn.pl  lub pocztą na adres: ul. Pstrowskiego 15/1, 10-601 Olsztyn (należy pamiętać o konieczności zachowania 14-dniowego terminu na przekazanie informacji o odstąpieniu od umowy – liczy się data efektywnego dostarczenia informacji do Sprzedawcy).

e) Klient ma obowiązek zwrócić Towar Sprzedawcy niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie 14 dni od dnia, w którym odstąpił od Umowy sprzedaży. Do zachowania terminu wystarczy odesłanie Towaru na adres: ul. Pstrowskiego 15/1, 10-601 Olsztyn, przed upływem tego terminu.

f) Klient ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości Towaru będące wynikiem korzystania z niego.

g) Prawo do odstąpienia przysługuje jedynie konsumentom.

h) Sugerujemy, aby sposób opakowania produktu oraz przesyłania go do Sprzedającego, był taki, aby produkt nie został uszkodzony podczas transportu. W przypadku gdy towar uległ uszkodzeniu lub ubrudzeniu, sprzedający ma prawo nie przyjąć zwrotu.

i) W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy.

Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu przelewu lub takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodziliście się Państwo na inne rozwiązanie; w każdym przypadku nie poniosą Państwo żadnych opłat w związku z tym zwrotem.

Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej oraz zweryfikowania czy nie nosi śladów użytkowania.

Sprzedawca zastrzega sobie możliwość odmowy przyjęcia zwrotu towaru zniszczonego lub uszkodzonego w sposób uniemożliwiający jego dalsze użytkowanie.

j) W przypadku odstąpienia od Umowy sprzedaży, jest ona uważana za niezawartą.

k) Kupujący ponosi koszt odesłania towaru. W wypadku odstąpienia Klient ponosi tylko bezpośrednie koszty zwrotu Towaru.

Adres do przesyłki:

Hurtownia „Katel” S.C.

Ul. Pstrowskiego 15/1

10-601 Olsztyn

nr.tel: 89-526-65-40


Reklamacje 

Przed odebraniem przesyłki zawsze sprawdź czy produkt nie uległ uszkodzeniu w transporcie. Jeżeli opakowanie posiada widoczne uszkodzenie zewnętrzne, zalecamy odmówienia przyjęcie przesyłki, a następnie skontaktowanie się z nami pod numerem telefonu: 89 526 65 40
Po opłaceniu kwoty pobrania i pokwitowaniu odbioru paczki istnieje możliwość otwarcia paczki w obecności kuriera – w przypadku niezgodności, kurier jest zobowiązany do sporządzenia protokołu rozbieżności.
Jeżeli zakupiony produkt okazuje się mieć wady fabryczne lub jest niezgodny z opisem, prosimy o postępowanie zgodnie z poniższą procedurą reklamacyjną:
  1. Prześlij produkt, który chcesz zareklamować, na adres siedziby sklepu, dołączając do niego pisemną reklamację oraz skan dokumentu wyślij na adresem e-mail: sklep@katel.olsztyn.pl
  2. W ciągu 14 dni od otrzymania przesyłki poinformujemy Cię mailowo lub telefonicznie o wyniku postępowania reklamacyjnego. W razie pytań lub wątpliwości, zapraszamy do kontaktu pod adresem e-mail: sklep@katel.olsztyn.pl lub telefonicznie pod numerem: 89 526 65 40

W przypadku sporu ze sklepem, każdy Klient może skorzystać z sądowych lub pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzeniu roszczeń 

 Adres do przesyłki:
 

Hurtownia „Katel” S.C.

Ul. Pstrowskiego 15/1

10-601 Olsztyn

nr.tel: 89-526-65-40

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie blokujesz plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisywanie w pamięci urządzenia.